Logo Webbuz strony internetowe Kraków

Home > wpis

Pozycjonowanie strony skuteczne metody

Jak pozycjonować stronę internetową ? 

Jeżeli chcesz pozycjonować swoją stronę internetową i skierować na nią jak największy ruch,  to powinieneś trzymać się kilku podstawowy zasad tzw. dobrych praktyk SEO. 

Optymalizacja zdjęć na stronie internetowej. 

Google bierze pod uwagę zdjecia kiedy indeksuje stronę. Pamiętajmy zatem, żeby nasze zdjęcia przyciągały uwagę, ale żeby były właściwie opisany. Jeżeli zdjęcie gór zostanie opisane w sposób precyzyjny, np. “tatry-morskie-oko-widok-rysy”, to dla robota Google będzie to bardzo dobra wskazówka. Jeżeli do tego zdjęcie zostanie umieszczone artykule albo galerii  o Tatrach to taki kontent będzie oceniony bardzo wysoko. 

Zadbaj aby treści na stronie internetowej się nie powtarzały 

Jeden artykuł możesz umieścić tylko na jednej stronie. Tak samo jeden opis może zostać użyty tylko jeden raz. Jeżeli na stronie prezentujesz określone przedmioty, to pamiętaj żeby nie używać wielokrotnie tego samego opisu. Weźmy np “buty męskie”,  “buty damskie” w sklepie internetowym. Opiszmy je wtedy np. “buty męskie model kolor” albo “buty damskie producent model kolor”.  Wyobraźmy sobie, że sprzedajemy odzież męską i mamy w asortymencie pięćset różnych wariantów podkoszulek. Nie możemy każdego produktu nazwać “podkoszulek męski” ponieważ uznamy, że zdjęcie pokazujące ten produkt wystarczy aby klient zorientował się, co kupuje. Być może tak będzie, ale dla algorytmu google będzie to wyglądało jak powielony pięćset razy ten sam kontent. Jeżeli do tego każde ze zdjęć będzie posiadać identyczne opisy, to nasza strona internetowa i cały trud włożony w pozycjonowanie innych treści na stronie, może pójść na marne. Nasz strona zostanie oceniona bardzo nisko jako całość, a tego przecież nie chcemy. 

Struktura linków (permalinków) powiązana z treścią docelowej podstrony 

Link prowadzący do danej treści powinien precyzyjnie odpowiadać na pytanie, co kryje się po przejściu na daną stronę. Robot Google z permalinku odczyta słowa kluczowe i poróna je z treścią na danej podstronie. Jeżeli np. tworzymy stronę, na której będa znajdować się artykułu na temat samochodów elektrycznych marki Tesla to link do tej strony powinien wyglądać mniej więc tak: “artykuły-samochody-elektryczne-tesla”. Pamiętajmy też o tym aby budować link od najbardziej ogólnego wyrażenia do najbardziej szczegółowego. W podobny sposób budujmy następnie treść na stronie docelowej oraz zadbajmy aby słowa kluczowe z permalinku znalazły się także w treściach na stronie docelowej.  

Pamiętaj aby opisać swoją stronę w module Yoast SEO.

To narzędzie poprowadzi Cię „za rękę” przez cały proces. Genralnie chodzi o to, aby dodać frazy kluczowe oraz opis strony. Jeżeli nie posdiadasz tego pluginu, to pobierz jego darmową wersję. Link:https://pl.wordpress.org/plugins/wordpress-seo/

Nasz newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Artykuły

Ostatnie wpisy

Na temat tworzenia i pozycjonownia stron internetowych

Pozycjonowanie strony  skuteczne metody
18cze

Pozycjonowanie strony skuteczne metody

Jak pozycjonować stronę internetową ?  Jeżeli chcesz pozycjonować swoją stronę internetową i skierować na nią jak największy ruch,  to powinieneś…

Jakie znaczenie dla pozycjonowania ma tytuł strony  ?
10cze

Jakie znaczenie dla pozycjonowania ma tytuł strony ?

Kiedy wyszukujemy strony internetowej to jako pierwsze zwykle pojawia się Tag strony, który mówi nam o czym jest dana strona…